مسافرت در دوران کرونا

مسافرت در دوران کرونا
مارس18

مسافرت در دوران کرونا

مطالب no responses

مسافرت در دوران کرونا

مسافرت در دوران کرونا با رعایت کلیه پروتکل‌های لازم  

اگر قصد مسافرت در دوران کرونا دارید، با رعایت اصول بهداشتی و انتخاب روش‌های کم‌خطر، سفری امن و بی‌دغدغه را برای خود و همراهان خود برنامه‌ریزی کنید.

در این پست قصد داریم پاره‌ای از نکات را جهت داشتن مسافرت امن در دوران کرونا به شما یادآوری کنیم.

اطمینان از بهداشت محل اقامت مورد نظر

بهداشت و تمییزی محل اقامت همیشه اهمیت بالایی داشته، به ویژه در دوره‌ی این ویروس همه گیر

حتی‌الامکان با اتومبیل شخصی سفر کنید

از بهترین راه‌های در امان ماندن از ویروس کرونا، حفظ فاصله اجتماعی یا همان social distancing است.

اگر قصد مسافرت در دوران کرونا دارید،  توصیه می‌شود که حتماً با وسیله نقلیه‌ی شخصی خود سفر کنید تا در حد امکان از ارتباط‌های فیزیکی نزدیک با افراد دیگر اجتناب نمائید.

سفر با خودروی شخصی از دیگر گزینه‌ها کم خطرتر است، اما اگر اجبار به استفاده از وسایل نقلیه عمومی مثل تاکسی یا اتوبوس را دارید، توجه به چند نکته ضروری است.

اتوبوس، قطار یا هواپیمایی را برای سفر انتخاب کنید که از ضدعفونی شدن محیط آن مطمئن هستید. هم‌چنین سعی کنید صندلی‌های مجاور خود را خریداری نمائید.

به نقل از سایت پزشکی healthline در بسیاری از محیط‌های آلوده این ویروس می‌تواند از طریق چشم وارد بدن شود، پس بهتره که در محیط‌های خطرناک مثل اتوبوس علاوه بر ماسک از شیلد هم استفاده کنید.

استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده

بله می‌دونم تکراریست و همه جا در حال یادآوری این دو نکته پیش پاافتاده‌ی استفاده از ماسک و ضدعفونی مداوم دست‌ها هستند ولی متاسفانه با طولانی شدن دوره‌ی همه‌گیری کرونا بسیاری از هموطنان عزیزمون رعایت نمی‌کنند.

رعایت این نکته در زمان سفر بیش از پیش ضروری است.

در زمان شیوع ویروس کرونا و یا هر بیماری مسری دیگری لازم است مرتباً دست‌ها و لوازم شخصی خود را با الکل ۷۰ درصد ضدعفونی کنید. همچنین استفاده از ماسک‌های استاندارد نیز برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا اهمیت ویژه‌ای دارد.

مواد غذایی ضروری به همراه داشته باشید

حتی‌ الامکان از خرید در فروشگاه‌های شلوغ بین راهی خودداری کنید پس به همین دلیل  همراه داشتن مواد غذایی مورد نیاز در هنگام سفر، لزوم مراجعه به فروشگاه‌های شلوغ را کاهش می‌دهد.

اگر هم در طول سفر مجبور به خرید خاصی شدید مجددا فاصله اجتماعی را یادآوری می‌کنیم و مواد بسته بندی شده‌ی خریداری شده را بلافاصله بعد از خرید با الکل ضدعفونی کنید.

انتخاب مناسب‌ترین مقصد برای مسافرت در دوران کرونا

سفر ایمن و حفط سلامتی مهم‌ترین نکته‌ای است که  باید به آن توجه نمود. در نتیجه انتخاب مقصد سفر از مهم‌ترین نکات است. توصیه می‌شود از سفر به شهرها و استان‌هایی که در وضعیت قرمز قرار دارند و از حضور در فروشگاه‌ها و مکان‌های تفریحی شلوغ مانند رستوران‌های شلوغ خودداری نمائید. فقط فضاهای باز و خلوت مانند ساحل و جنگل را برای تفریح کنید.

خوشبختانه استان گیلان جز مناطق قرمز نیست و اگر قصد مسافرت به بندرانزلی را دارید، هتل آپارتمان نخل بندر انزلی با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی پذیرای شما عزیزان می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>