چطور یک مسافرت خوب داشته باشیم

چطور مسافرت خوبی داشته باشیم
مارس17

چطور یک مسافرت خوب داشته باشیم

مسافرت no responses

چطور یک مسافرت خوب داشته باشیم

 

کاملاً طبیعی است که کارهای روزمره شما را خسته کرده و دچار احساس یک نواختی شده‌اید.

مسافرت حکم سوخت موشک را برای شما دارد در واقع به شما انگیزه می‌دهد تا با انرژی بیشتر در مسیر کاری خود قدم بردارید.

4 نکته برای اینکه چطور یک مسافرت خوب داشته باشیم 

  • در لحظه باشید و عجله نکنید

می‌دونم کلیشه‌ایی به نظر میاد ولی به نظر من حقیت دارد، از تک تک ثانیه‌های توی مسیر لذت ببرید و با دقت زیبایی ها را تماشا کنید آن موقع است که نکاتی دستگیر شما می‌شود که در حالت عادی به چشم شما نمی‌آید.

نظر آلبرت انیشتن فیزیکدان مشهور راجع به مسافرت این بود که عاشق مسافرت بود ولی از رسیدن متنفر! این کلام مجددا اهمیت مسیر را به ما گوشزد می‌کند.

  • ماجراجویی کنید!

به نظر من اسم و واژه ی سفر با ماجراجویی لذت بخش تر میشود. اصلا مسافرتی که هیجان و ماجراجویی و در عین حال تجربه ی چیزی جدید را در بر نداشته باشد حالت خسته کننده و ملال آور به خود میگیرد.

کنجکاو باشید و از شناسایی ناشناخته‌ها لذت ببرید!

 

  • رستوران ها و غذاهای محلی را از دست ندهید:

یکی از راه‌های جذاب آشنایی با مردم و فرهنگ منطقه مورد نظر، خوردن غذا در رستوران‍‌های محلی است.  این کار در سفر خاطرات به یاد ماندنی تری را خلق می کند.

اگر به شمال مسافرت می‌کنید میبینید که عمدتا از سیر و بادمجان و تخم مرغ در غذاهایشان استفاده می‌کنند و اگر جنوب مسافرت کنید میبینید که خرما چه نقش پر رنگی را در تغذیه روزانه هموطنان عزیزمان دارد.

  • محل اقامت

برای ساختن یک سفر عالی انتخاب محل اقامت مناسب بسیار مهم است، اگر دنبال جایی هستید که در این شرایط بحران زده کرونا، کلیه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کند، هتل آپارتمان نخل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

حرف آخر

تجربه سفر، یک هدیه است، لذت بردن از سفر را از درب منزل شروع کنید و با انعطاف پذیری و لذت بردن از تفاوت ها و سرگرمی های مقصد تجربه منحصر بفردی برای خود ایجاد کنید.

چک لیستی از کارها و ملزومات لازم تهیه کنید و تمام موارد را یک روز قبل از حرکت انجام دهید. اگر ذره ای به اتومبیل خود شک دارید حتماً چند روز قبل از مسافرت آنرا کاملا سرویس و آب بندی کنید. شب قبل از حرکت حتماً خوب استراحت نمایید و طول مسیر نیز اطمینان حاصل کنید که کمبود خواب ندارید. اگر در طول سفر قصد اجاره مکان یا هتلی را دارید حتماً از طریق اینترنت چند مکان را چک و رزرو نمایید.

پیش بینی وضعیت هوای مقصد را تا چند روز آینده بررسی کنید تا احیانا مجبور نشوید مدت اقامت تان را در اتاق سپری کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>